Fa

creating santoor

20 May 2023

استاد یعقوب ثروین متولد ۵/ ۱/ ۱۳۳۹  کارشناس ارشد هنر می باشند و در رشته های هنری مانند طراحی، نقاشی، خوشنویسی، نگارگری، مینیاتور، تذهیب، موسیقی و سنتور سازی، استاد و سرآمد هستند.
آشنایی من با ایشان در سال ۱۳۶۵ اتفاق افتاد که مدیر کل ارشاد تبریز و مدیر هنرستان میرک تبریز بودند. من علاوه بر ساخت سنتور، درس زندگی از استاد آموختم و بعد از گذشت ۳۷ سال ، رشته دوستی ما هر روز محکم تر می گردد. سایه سبزشان مستدام و نور وجودشان فروزان باد.

از دیگر استادان بی نظیر، بنام و مطرح در زمینه ساخت سنتور، جناب استاد محمدرضا معمارزاده هستند. ایشان مدرک کارشناسی ارشد الکترونیک را از دانشگاه برلین آلمان اخذ نموده اند و نیز از شاگردان زنده یاد مهدی ناظمی می باشند. در سال ۱۴۰۱ افتخار آشنایی با ایشان نصیبم گردید و از راهنمایی های فوق العاده مفید و عالمانه ایشان بهره مند گردیدم. سازهای ساخت استاد از نظر صدا در درجه عالی، فوق حرفه ای و ممتاز است . با استناد به قول استاد که می فرمایند: " سنتور میراث فرهنگی ماست" ؛ ساز خوب باید ساخته شود و جامعه به سنتور خوب و حرفه ای نیاز دارد. امید که وجود نازنینشان سلامت باشد و همچنان سازهای خوب بسازند. سایه پرمهرشان مستدام باد.

This event was held at Nasirzadeh Graphic Design Studio

© 2021 Designed By Sara Nasirzadeh / Developed By Ali Aharian

home / biography / gallery / santoor / events / contact
اینستاگرام پینترست